Cream Heroes är en gräddlikörserie som vunnit många priser för sitt utseende och smak. I våras fick vi lära känna Cream Heroes Strawberry, oemotståndlig jordgubbsgräddig tequilalikör, med mycket humor. Den nionde december kommer en ny superhjälte till Sverige i form av Mariachi ´el Mango´.
Cream Heroes Mariachi ’el Mango’ är, precis som föregångaren, en gräddlikör med smak av mango med en gnutta tequila i sången. Cream Heroes är även hjältar på heltid vilket innebär att de bidrar till planeten vi lever på, därav går 1% av försäljningen till ideella organisationer som verkar för en bättre värld.
Cream Heroes Mango finns på Systembolaget från och med den nionde december.
Mango Citrus Rabbit
- Is
- 5cl Cream Heroes Mango
- Apelsin- och morotsjuice
- Apelsinskiva
Fyll ett festligt glas med is. Häll på 5cl Cream Heroes Mango över isen, toppa upp glaset med apelsin- och morotsjuice och rör om. Garnera med en apelsinskiva.
Mint & Mango
- Is
- 5cl Cream Heroes Mango
- 5cl Mangojuice
- 2cl Citronjuice
- Mynta
Fyll ett festligt glas med is. Häll på 5cl Cream Heroes Mango, 5cl Mangojuice och 2cl Citronjuice. Rör om ordentligt och garnera med mynta.
Cream Heroes Mango | Art.nr: 59388 | Alkoholhalt: 17% | Pris: 199:- | Storlek: 70cl | Lansering: 09-12-22